Wydaje się być zapomnianą przez wszystkich którym podlega. Położona między centrami biznesowymi, budynkami: Warsaw Trade Tower i Kolmex. Swym wyglądem nawiązuje bardziej do początku wieku XIX, niż do obecnego XXI. A 1 metr kwadratowy powierzchni kosztuje tu około 1.200,00 PLN. Doskonale wpisuje się we wszechotaczające kontrasty na warszawskiej Woli.
niedziela, 30 kwietnia 2006
ulica Kotlarska
Wydaje się być zapomnianą przez wszystkich którym podlega. Położona między centrami biznesowymi, budynkami: Warsaw Trade Tower i Kolmex. Swym wyglądem nawiązuje bardziej do początku wieku XIX, niż do obecnego XXI. A 1 metr kwadratowy powierzchni kosztuje tu około 1.200,00 PLN. Doskonale wpisuje się we wszechotaczające kontrasty na warszawskiej Woli.
sobota, 29 kwietnia 2006
czwartek, 27 kwietnia 2006
browar warszawski
Do połowy 2004r. trwała tu produkcja piwa, obecnie zaklady zostały przeniesione do Warki i tam występują już nie pod marką piwa warszawskiego tylko królewskiego. Teren po browarze przeszedł na własnosć hiszpańskiej firmy developerskiej, która ma zamiar budować tu apartamentowce. Inwestor został zobowiązany do odrestaurowania zaudowań browaru pochodzących z XIX wieku.
środa, 26 kwietnia 2006
wtorek, 25 kwietnia 2006
Warsaw Hilton
Budowa hotel Hilton ruszyła jesienią 2004 roku, niespełna rok później stanęła wiecha, a już na dniach będzie oddawany do użytku. Renoma nazwy gwarantuje, że znane z innych krajów standardy i u nas zostanął zachowane. Zapewnią to także i ceny jakie będą obowiązywać gosci. Pokój dwuosobowy w cenie od 125 do 250 euro, apartament 375 euro.
niedziela, 23 kwietnia 2006
sezon rozpoczęty
Dzis nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu motocyklowego w miescie. Z tej okazji kolumna niezliczonej ilosci motorów przejechała przez miasto. Nieprzerwanie przez 20 minut jechały: choppery i scigacze,terenowe i zabytkowe, harleye, yamahy, emzetki, kateemy i suzuki. Wprost przegląd rynku motocyklowego.
sobota, 22 kwietnia 2006
Browar Parowy W. Kijok i Spółka z 1870r.
Założony w roku 1870 na rogu ulic Żelaznej i Grzybowskiej, był pierwszym w Warszawie browarem parowym. W 1907 roku stał się własnoscią Towarzystwa Browarów Parowych Haberbusch i Schiele. W czasie wojny zabudowania browaru uległy zniszczeniu. Po wojnie wzniesiono tu budynki Stołecznych Zakładów Winiarsko-Spożywczych "Warsowin". Jednak i one ne przetrwały do dni dzisiejszych. Kilka lat temu zostały rozebrane, a na ich miejscu budowany jest kompleks budynków mieszkalnych. Z powodu budowy fragmenty piwnic browaru zostały odsłonięte.
czwartek, 20 kwietnia 2006
ulica Chłodna
W czasie wojny ulica Chłodna mimo, iż wiodła przez getto była z jego terenu wyłączona. Powodem tego, był fakt iż tędy własnie wiódł strategiczny trakt wschód - zachód. Ulica była otoczona 3-metrowym murem, podbnie jak całe getto. A za nim, na 1 km2 przypadało pond 146 tys. mieszkańców narodowosci żydowskiej. Oznacza to tyle, że w jednej izbie każdego mieszkania było od 8 do 10 osób na stałe.
środa, 19 kwietnia 2006
wtorek, 18 kwietnia 2006
z cyklu legendy warszawskie
Dawno, dawno temu na Mazowszu panował książę zwany Niedźwiedziem, nazywano go tak, gdyż był olbrzymi i silny jak niedźwiedź. Na jego nieszczęscie był niezmiernie brzydki. Pewnego razu książę zakochał się w pięknej damie. Nie odważył się wyznać jej swej miłości bo bał się, że ta wyśmieje go z powodu jego brzydoty. Cierpiał więc w milczeniu. Którejś niedzieli książę przyjechał, jak zwykle, na mszę do kościoła i zobaczył jak owa dama wychodzi w sukni ślubnej a u jej boku idzie mąż - piękny młodzieniec. Gdy książę ujrzał tę scenę, serce zamarło w nim z rozpaczy i skamieniał z bólu i żałości - zamienił się w kamiennego niedźwiedzia. Teraz kamienny niedźwiedź stoi pod kościołem oo. jezuitów na Starym Mieście i czeka cierpliwie, bo legenda mówi, że jeżeli jakaś panna pokocha go tak, jak on kochał piękną damę, to niedźwiedź odzyska swoją dawną postać. Warto pamiętać o nieszczęsliwie zakochanym księciu i pogłaskać jego niedźwiedzi pysk. Być może to osłodzi gorycz jego oczekiwania.
sobota, 15 kwietnia 2006
piątek, 14 kwietnia 2006
czwartek, 13 kwietnia 2006
środa, 12 kwietnia 2006
poniedziałek, 10 kwietnia 2006
kataryniarz warszawski
Warszawski Kataryniarz zaliczany jest do atrakcji Starego Miasta i tam można go spotkać, tuż przy warszawskiej Syrence. Nosi się w stylu typowym dla Warszawy z początku XIX wieku. Najprawdopodobniej Warszawski Kataryniarz jest jedynym w Polsce, dlatego też w pojedynkę reprezentował nasz kraj we Włoszech na największym międzynarodowym Festiwalu Artystów Ulicznych "Buskers". Spotkać go można na licznych imprezach organizowanych w ciągu roku, nie tylko w stolicy i nie tylko w kraju.
niedziela, 9 kwietnia 2006
piątek, 7 kwietnia 2006
Warsaw Trade Tower
W tym roku minie 7 lat, jak ten budynek istnieje w tym miescie. I chyba można powiedzieć, że akurat ta inwestycja koreańczykom sie udała, w przeciwieństwie do fabryki na Żeraniu. To tu znajdują się najwyżej położone biura w miescie, choć sam budynek pod wzgldem wysokosci ustępuje jedynie Pałacowi Kultury. Warto dodać, że to tu również znajduja sie jedne z najszybszych wind. Rozwijaja prędkosć powyżej 25km/h.
czwartek, 6 kwietnia 2006
środa, 5 kwietnia 2006
wtorek, 4 kwietnia 2006
poniedziałek, 3 kwietnia 2006
niedziela, 2 kwietnia 2006
© zdjęcia chronione prawem autorskim
© all rights reserved