Rzecz w tym, że w związku z nadchodzącą wiosną szyb windy hotelu Westin zakwitł na zielono. Pokazywanie z wolna rozkwitających pąków wydaje sie być zbyt banalnym przykładem zmieniającej się pory roku, ale jeśli ktoś nalega, to czemu nie? ... (link)
piątek, 29 lutego 2008
poniedziałek, 25 lutego 2008
odmienna sztuka miasta
Wieczorem jadąc przez miasto stwierdzam rzecz oczywistą, że każdy czas wiąże ze sobą nierozerwalnie architekturę i muzykę, po prostu każdy czas ma swoja Sztukę ... (link)
niedziela, 24 lutego 2008
fast life ... fast food
czyli po tygodniowym odpoczynku witam w codzienności wielkiego miasta, gdzie każdemu się spieszy ... (link)
niedziela, 17 lutego 2008
S'why I'm easy ..... easy like Sunday mornin'
Na zdjęciu widok z ulicy Górczewskiej w kierunku centrum. Jednak dziś jadę w drugą stronę ... (link)
---
wracam za tydzień
piątek, 15 lutego 2008
Europejska Stolica Kultury - Warszawa 2016
Spojrzenie na Warszawę przez pryzmat otaczających ją wokół podmiejskich pól kapusty może być śmieszne, bądź niezrozumiałe. Są jednak ludzie, którzy takie spojrzenie traktują symbolicznie i dla nich jest to inspirujące. Wiecej możecie o tym poczytać tutaj ... (link)
czwartek, 14 lutego 2008
walentynki
Może i jest to puste, może i skomercjalizowane, może też i zamerykanizowane, ale co z tego? Przecież chodzi o przyjemne spędzanie czasu i dobrą zabawę. Dlatego warto było odwiedzić cukiernię Batida przy ulicy Nowogrodzkiej, by skosztować czekoladowego biustu ;-) ... (link)
poniedziałek, 11 lutego 2008
koniec dnia poza miastem
Podmiejskie klimaty: spokój, cisza, brak pośpiechu, przyjazne spojrzenia mijanych osób i pani Halinka ze sklepu, która poleca bułeczki z ziarnami zbóż. Zupełnie inaczej niż w wielkim mieście ... (link)
sobota, 9 lutego 2008
piątek, 8 lutego 2008
Takiego miasta już nie ma
Przedwojenna Warszawa, skrzyżowanie ulicy Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich. Kiedyś tak było ... (link)
----------
zdjęcie z zasobów Muzeum Powstania Warszawskiego
czwartek, 7 lutego 2008
Grzybowska róg Żelaznej
To miejsce na przełomie XVIII i XIX wieku było kolebką warszawskiego piwowarstwa. Kiedys o tym pisalem. Dziś tak jak na każdym wolnym skrawku terenu wyrastają tu biurowce, apartamentowce i inne lofty. Historia tego miejsca skryje sie pod ziemią ... (link)
wtorek, 5 lutego 2008
fotograf Warszawy - Eugeniusz Lokajski "Brok" (1904 - 1944)
Podczas spotkania w Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji wystawy i promocji albumu zdjęć autorstwa Eugeniusza Lokajskiego. Powyżej autor prezentowanych fotografii Eugeniusz Lokajski oraz dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski wraz z prowadzącym spotkanie redaktorem Tomaszem Sianeckim ... (link)
poniedziałek, 4 lutego 2008
niedziela, 3 lutego 2008
warszawskie China Town
Może i nazywanie bloków należących do osiedla "Za Żelazna Bramą" mianem dzielnicy China Town jest lekką przesadą, natomiast bezspornym jest fakt, iż ten rejon miasta upodobali sobie mieszkańcy pochodzacy z krajów azjatyckich, w tym z Dalekigo Wschodu. Świadczą o tym kolejne sklepy i restauracje, które wychodzą naprzeciw nie tylko kulinarnym oczekiwaniom okolicznych mieszkańców ... (link)
sobota, 2 lutego 2008
na rogu Królewskiej i Marszałkowskiej też wysoko
W połowie XVIII wieku za panowania Sasów przy skrzyżowaniu dzisiejszych ulic: Królewskiej i Marszałkowskiej mieściła się Operalnia, była pierwszym w Polsce teatrem zawodowym, choć nie był to jeszcze teatr w pełni publiczny. W 1765 roku zespół polskich aktorów Wojciecha Bogusławskiego wystawił tam pierwsze polskie publiczne przedstawienie teatralne - komedię "Natręci" Józefa Bielawskiego.
To dosyć dawne dzieje, ja jednak pamiętam to skrzyżowanie z czasów pereelowskiej prosperity, kiedy w tym miejscu znajdował sie złoty budynek Orbisu. Sławny o tyle, ze każdy kto chcial wyjechać na wakacje do Bułgarii musiał odwiedzic to miejsce. Dziś po Operalni pozostał kamień upamietniejący to miejsce, a w miejscu gdzie stał "złoty Orbis" znajduje sie oryginalny ze wzgledu na swe krzywe ściany biurowiec: Centrum Królewska ... (link)
piątek, 1 lutego 2008
warszawski Malbork
Warszawskim Malborkiem potocznie nazywany jest kościół znajdujący sie przy ulicy Myśliwieckiej. Specyficzna architektura oraz rozległe zabudowania tłumaczą powyższe ... (link)
Subskrybuj:
Posty (Atom)
© zdjęcia chronione prawem autorskim
© all rights reserved