środa, 28 lutego 2007

Złote Tarasy


Złote Tarasy to nie tylko miejsce gdzie można znaleźć sklepy, kina, restauracje, boutiqi, kawiarnie i jeszcze klub fitness. To także dwa nowoczesne budynki biurowe – owalny Lumen oraz reprezentacyjna wieża biurowa (widoczna na zdjęciu) od strony ul. E. Plater.

wtorek, 27 lutego 2007

Senatorska 8 od podwórza


Włascicielem i budowniczym kamienicy w końcu XVIII wieku był Jacek Małachowski, marszałek sejmu koronacyjnego, kanclerz wielki koronny, członek Komisji Edukacji Narodowej, uczestnik konfederacji targowickiej i kawaler Orderu Orła Białego.

poniedziałek, 26 lutego 2007

kalambury językowe


znalezione gdzies w centrum miasta. i tylko się zastanawiam co tam naprawdę można załatwić?

niedziela, 25 lutego 2007

w międzyczasie ... plany na ciepłe dni


gdyby ktoś mnie chciał szukać, to juz wiadomo gdzie mnie będzie można znaleźć.

piątek, 23 lutego 2007

współcześnie na Mokotowskiej


Przy Mokotowskiej 13 Teatr Współczesny urzęduje od 1949 roku, kiedy to upaństwowiono wszystkie teatry. Przeniósł się tu z Łodzi, po drodze zmieniając swą nazwę z Kameralny na Współczesny. Jego historia jest nierozerwalnie związana z osobą Erwina Axera, jednego z największych twórców powojennego teatru. Od lat występowali tu wielcy - Łomnicki, Mrozowska, Mikołajska, Fijewski, Wołłejko, Ludwiżanka, Gordon-Górecka, Czechowicz. Także i dziś można tu podziwiać wielkich: Maję Komorowską, Martę Lipińską, Krzysztofa Kowalewskiego, Janusza Michałowskiego.

czwartek, 22 lutego 2007

na szczęście


Pan Adam, warszawski kominiarz, cieszy się że przynosi ludziom szczęście. Poza tym lubi uśmiechać się do mijanych przechodniów i życzliwie odnosi się do tych, którzy chwytają za guziki na jego widok.

środa, 21 lutego 2007

post


Tłoczno jak na niedzielnej sumie. Cóż to takiego? To środa popielcowa.
Bo chodzi o to, żeby czynić dobrze.

wtorek, 20 lutego 2007

dziś ostatki


Pora spędzić dzisiejszy wieczór i noc bawiąc sie szampańsko i tańcząc do upadłego.

poniedziałek, 19 lutego 2007

mur getta warszawskiego


Przetrwał wojnę i wciąż przypomina o latach które minęły. O czasie, którego dziś nikt nie chce ponownie przeżyć. O tragedii, której nie sposób sobie obecnie wyobrazić. Jest między podwórkami kamienic ulic Siennej 55 i Złotej 62.

niedziela, 18 lutego 2007

patrząc od strony północnej


Poranna panorama miasta widziana z wysuniętego najbardziej na północ Mostu Grota Roweckiego, inaczej mówiąc z Trasy Toruńskiej.

sobota, 17 lutego 2007

ulica Grzybowska


Zmienia swoje oblicze. Przedwojenne czynszówki i kamienice powoli odchodza w zapomnienie, bloki z osiedla "Za Żelazną Bramą" już nie są tak widoczne od frontu ulicy. Nowy wygląd ulicy to apartamentowce, biurowce i hotele najczęściej odziane w szkło i aluminium.

piątek, 16 lutego 2007

świątynie naszych czasów


Galerie handlowe stają się świątyniami naszych czasów. W nich coraz wiecej osób spędza czas. Ot, wpadają na chwilę lub dwie, albo i cały dzień żeby kupić, obejrzeć, pooglądać lub po prostu być. Mnie zafascynowały swoiste witraże jakie podziwać można w jednym z takich miejsc, w Blue City.

czwartek, 15 lutego 2007

pora lunchu


W miejscu gdzie jeszcze niedawno był jeden z powszechnie znanych globalnych fast foodów, obecnie mamy ciepłą w kolorach kanapkarnię, gdzie przyjemnie słucha się latynoskich rytmów.

środa, 14 lutego 2007

pejzaże Woli


Zmienia się na naszych oczach charakter Woli - jednej z dzielnic tego miasta. Kiedyś robotniczej, dziś biznesowej. Szklane budynki stają się normą w tym miejscu, a coraz częściej uzupełniają je ekskluzywne apartamentowce. Przedwojenne kamienice padają jedna po drugiej i tylko czasem gdzieś uda się jeszcze wypatrzeć dawny obraz tej dzielnicy. Choćby tak jak tu, kamienice i bloki stojące przy ulicy Miedzianej odbijają sie w krzywych lustrach Aktyn Biznes Center.

wtorek, 13 lutego 2007

duchy na barbakanie


spacerując nocą po Starym Mieście można się natknąć na zjawy ...

poniedziałek, 12 lutego 2007

tu był Dworzec Pocztowy


Budynek Dworca Pocztowego należał w czasie Powstania Warszawskiego do redut "Twardego Frontu". Został zdobyty trzeciego dnia Powstanie przez kompanię por. Bryma z Baonu Chrobry II. Przez cały czas Powstania "Żelazna Reduta" odpierała ataki nazistowskiej armii. Przeglądając albumy ze zdjęciami z Powstania można znaleźć takie, które zostało zrobione w ostatnich dniach walk. Przedstawia budynek z powiewającą na nim polską flagą, podziurawioną i poszarpaną przez kule niemieckie.
Dzisiejszych czasów nie wytrzymała powstańcza reduta, padła.

niedziela, 11 lutego 2007

mroźno


Godzina 7:30 rano, wstaje nowy dzień ... za oknem -16 C.

sobota, 10 lutego 2007

białe Bielany


Zima w pełni. Śnieg dalej sypie, mróz niewielki ale też mrozi uszy i nosy. A ja sobie chodzę radośnie wielkimi krokami przez zasypane i nie wszędzie odśnieżone chodniki. A do tego radośnie sobie podśpiewuję - całkiem na temat otaczającej mnie aury. A już latem będzie można posłuchać tego samego, co sobie nucę pod nosem (link) na żywo, z czego się ogromnie cieszę.

piątek, 9 lutego 2007

szanuj zieleń


Szacunku dla terenów zielonych konieczny jest o każdej porze roku.

czwartek, 8 lutego 2007

wciąż zima trzyma


Zasypane śniegiem drzewa na rogu ulic: Grzybowskiej i Ciepłej, w tle hotel Westin i dalej budynek TPSA.

środa, 7 lutego 2007

Hard Rock Cafe Warsaw


Just come and visit it!

wtorek, 6 lutego 2007

między nowym, a starym


Miejsce, które dzieli Starówke na Nowe i Stare Miasto - barbakan, budowla obronna wzniesiona około 1548r. Praktycznie tylko raz w swej historii uczestniczył w obronie Warszawy – podczas "potopu szwedzkiego", kiedy to wojska króla Jana Kazimierza odbijały go z rąk szwedzkich w czerwcu 1656r. W czasie II Wojny Światowej oraz w trakcie Powstania Warszawskiego Starówka uległa całkowitemu zniszczeniu. Po wojnie, z braku środków, Biuro Odbudowy Stolicy postanowiło nie odbudowywać kamienic okalających dawne mury miejskie. W zamian postanowiono odsłonić ich pozostałości i odbudować barbakan. Rekonstrukcji dokonano w latach 1952 - 1954. W pracach posłużono się m.in. cegłą gotycką z rozebranych kamienic we Wrocławiu i Nysie. Na zdjęciu za murami widoczne wieże koscioła św. Ducha.

poniedziałek, 5 lutego 2007

jedyne takie kino w mieście


To nie żaden multiplex, brak tam wygodnych foteli obitych miękkimi atłasami, nie ma też pop-cornu i coli. Ale w tym miejscu młodzi i starzy razem mogą spojrzeć na historię miasta w którym żyją. To kino Palladium w Muzeum Powstania Warszawskiego.

sobota, 3 lutego 2007

podróżując przez Polskę


można napotkać na swej drodze pamiątki świadczące o przywiązaniu do tego miasta nie tylko jej mieszkańców.
Related Posts with Thumbnails

© zdjęcia chronione prawem autorskim

© all rights reserved